AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Limbažu Lielezera dabas taka

Adrese:Lielezera iela 14, Limbaži
Tālrunis:26142812; 25725941

Limbažu Lielezers ir 4,3 km garš, šaurs ezers, kura ZA galā ir izveidota vienvirziena 2,3 km gara dabas taka. Daļā takas ir izbūvēta dēļu laipa, kas ļauj sausām kājām izbaudīt ezera apkārtnes skaistumu. Koka laipa dažviet ved cauri niedru labirintam, brīžiem atsedzot burvīgu skatu. Ezeru ziemeļu galā izbūvēts putnu novērošanas tornis, no kura paveras lielisks skats uz ezeru. Pie putnu vērošanas torņa ir arī piknika vieta. Pa ceļam taka šķērso mazu upīti - Donaviņu, pār kuru ir izveidots gājēju tiltiņš.

lasīt vairāk ››

Spēkozolu pārgājiens

Adrese:Brīvdienu māja "Medņi", Vidrižu pagasts, Limbažu novads
Tālrunis:263806555

Šī nav taka, šī nav laipa, šis ir brīvdabas pārgājiens. Koku tāpat kā cilvēku var iepazīt, tikai tiekoties un pavadot laiku kopā. Lai sajustu latviešu svētāko koku ozolu spēku, saņemtu viņu enerģiju, iedvesmu un mieru, piedāvājam doties Spēkozolu pārgājienā!

lasīt vairāk ››

Ķirbižu meža izziņas taka

Adrese:Vālodzes, Ķirbiži, Viļķenes pagasts, Limbažu novads

Aptuveni 2 km garā Ķirbižu meža izziņas taka izveidota apļa veidā gar Vitrupes abiem krastiem. Visā takas garumā var mācīties pazīt Latvijas mežu raksturīgākos kokus, krūmus un augus. Šeit var aplūkot arī Vālodzes dižozolu. Upes labajā krastā pie tā sauktā vīna pagrabiņa un kreisajā krastā apmēram 200 m no takas sākuma pie meža muzeja atklājas ainaviski skati uz ieleju un Vitrupi.

lasīt vairāk ››

Ārciema muižas parka dabas taka

Ārciema parka kopējā platība ir 8,1 h, stādīts laika posmā no 1902. līdz 1914. gadam, ir viens no visjaunākajiem muižas parkiem Latvijā. Ainavu parks dzirnavezera krastā lepojas ar 21 vietējo un 37 svešzemju koku un krūmu sugām. Savdabīgākās ir pelēkais valrieksts, Sibīrijas baltegle, Tatārijas kļava, parastais etiķkoks, no vietējām sugām stādījumu pamatā daudz liepu, kā arī ozols, kļava, vīksna un osis.

lasīt vairāk ››

Lāde - Limbaži

Posmā starp Lādes staciju un Limbažiem iespējams apskatīt un iepirkties N. Bomja maiznīcā "Lielezers" un apskatīt Mucenieku tiltu. lasīt vairāk ››

Limbaži - Puikule

Posmā starp Limbažiem un Puikuli netālu no takas iespējams apskatīt Katvaru ezeru, Katvaru muižas parku, Ķipēnu muižu un zemnieku saimniecību "Priedītes", kur var samīļot un pabarot trušus, aitas, pundurkazas, īru tinkeru zirgus, kā arī redzēt dažādu krāsu govis. Pieejamas izjādes un piknika vietas.

lasīt vairāk ››

Aloja - Puikule

Taka ved pa bijušo dzelzceļu no Alojas stacijas līdz Puikules stacijai, interesentiem iespējams taku turpināt tālāk uz Limbažiem.

Pa ceļam iespējams iepazīties ar biškopības saimniecību "Krogdambji", aitu audzētājiem saimniecībā "Vīksnas" un paciemoties Puikules muižā, vai izmest loku līdz Purezera takai.

lasīt vairāk ››

Aloja - Īģes stacija

Taka ved pa bijušo dzelzceļu no Alojas stacijas pāri Īģes upei līdz Limbažu novada robežai ar Valmieras novadu, bijušās Īģes stacijas vietai. Interesentiem iespējams taku turpināt tālāk līdz pat Mazsalacai. lasīt vairāk ››

Ainaži - Niedrāju Pilkas purvs

Maršruta posms Ainaži -Niedrāju-Pilkas purva dabas taka ved pa bijušo Ainažu-Valmieras dzelzceļa līniju, ka siet cauri laukiem, pa zemes ceļiem, mežiem un pa īpaši izveidotiem tiltiņiem pāri upītēm. Ainažos maršruts ved pa asfaltētām ielām. Vietām maršrutā ir zemes ceļi, kas izveidoti kā maršruta savienojošie posmi. Interesentiem iespējams taku turpināt līdz pat Valmierai. Maršruts un tā savienojošie posmi ir dabā marķēti.

Maršrutā ir iespējams apskatīt un izstaigāt Ainažu Ziemeļu molu, Ainažu bākas, Ainažu vēsturiskās celtnes, apciemot Ainažu Jūrskolas muzeju. Pa ceļam - Salacas Sarkanās klintis. Maršruta posma finiša vietā iespējams izstaigāt Niedrāju-Pilkas purva dabas taku.

lasīt vairāk ››

Saulkrasti - Lauči

Līdz Zvejniekciemam pirmos kilometrus var iet pa pludmali vai arī pa taku, kas izlokās cauri kāpu mežam ar vecām priedēm, kurām raksturīga "krokodilādas" miza. Te redzama arī kāda veca zvejnieku tīklu un piederumu koka būda. Pirms Skultes ostas, Zvejniekciema liedagā, parādās pirmie akmeņi. Apmetot līkumu Aģes grīvai un ostai, Jūrtaka atgriežas pludmalē, kur jau iztālēm redzams Ārņu rags, bet aiz tā - Lielā Lauču akmens brūnā mugura. Piekrastes ainavu daudzveidība.

lasīt vairāk ››
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »