AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Ārciema muižas parka dabas taka

Ārciema parka kopējā platība ir 8,1 h, stādīts laika posmā no 1902. līdz 1914. gadam, ir viens no visjaunākajiem muižas parkiem Latvijā. Ainavu parks dzirnavezera krastā lepojas ar 21 vietējo un 37 svešzemju koku un krūmu sugām. Savdabīgākās ir pelēkais valrieksts, Sibīrijas baltegle, Tatārijas kļava, parastais etiķkoks, no vietējām sugām stādījumu pamatā daudz liepu, kā arī ozols, kļava, vīksna un osis.

Ārciema parkā izveidota izzinoša dabas taka, kas iepazīstina ar vairākām vietējām un svešzemju koku un krūmu sugām.

No dabas takas paveras skats uz Ārciema  dzirnavezeru. Tā platība ir 6,8 ha, garums aptuveni 660 m, platums - 120 m. Ezers mākslīgi  uzpludināts 20. gs. sākumā reljefā ieplakā. No ta iztek strauts uz Pērļupi.

Ārciema dzirnavezera krastā redzams 20. gs. 30 gados celtais nams, kas kolhozu laikos izmantots kā kantoris. Tur bijis ar pasts, kultūras nams un bibliotēka. Stāsta, ka šī ēka esot uzcelta no būvmaterialiem, kas īsi pirms Pirmā pasaules kara bijuši sagādāti muižas pils celtniecībai. Pašlaik ēka ir privātīpašums, tā ir pamesta un izdemolēta.
Atrašanās vieta
Pieejamība

Kontakti
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI
SELECT *, byNear(,, gpslon,gpslat) AS dist FROM objekti2 WHERE id!='1307700279' AND nonearest!=1 ORDER BY dist ASC LIMIT 5
Query error