AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Salacgrīva

Salacas upes grīvā atradās Rīgas arhibīskapa pils, kas pieminēta dokumentos jau 1479. gadā. Atrazdamās stratēģiski nozīmīgā vietā pie Salacas ietekas jūrā, bieži izraudzīta par uzbrukumu mērķi, tādēļ daudzu uzbrukumu un karu laikā stipri cietusi, līdz pilnībā sabrukusi 17.gadsimtā. No pils mūriem saglabājušies akmeņi izmantoti Lielsalacas ev.lut. baznīcas žoga būvei.

19.gadsimta otrajā pusē, pateicoties piekrastes kuģniecības attīstībai Rīgas līča piekrastē, sākusies straujāka Salacgrīvas miesta attīstība. 20.gadsimta sākumā lielākā nozīme Salacgrīvas miestā bijusi koku pludināšanai pa Salacu un to tālākai transportēšanai no Salacas grīvas.

Salacgrīva ieguvusi pilsētas tiesības 1928.gadā. Padomju varas periodā, attīstoties zivsaimniecībai un zivju pārstrādei, Salacgrīva piedzīvojusi ekonomisko uzplaukumu un lielā mērā ieguvusi šodienas pilsētas vaibstus.

20.gadsimta otrajā pusē Salacgrīva kļuvusi par galveno tirdzniecības ostu Ziemeļvidzemē - gada laikā šo ostu apmeklējuši 150-200 kuģu. 20.gadsimta 80.un 90.gados tā izmantota, galvenokārt, kā zvejas osta, taču kopš 20.gadsimta beigām tā atkal atgriezusies, galvenokārt, pie kravu pārvadājumiem, eksportējot tādus labumus, kā kokmateriāli, kūdra, šķelda u.c.

KO APSKATĪT

ĒST UN DEGUSTĒT

TUVĀKIE PASĀKUMI

NAKTSMĪTNES

JAUNUMI

Biedrība “Makšķernieku klubs “SALACKRASTI”” realizējusi projektu

Biedrība “Makšķernieku klubs “SALACKRASTI”” realizējusi projektu “Lašu laukums Vecsalacas muižā”, kas tika iesniegts Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atklāta projektu iesniegumu konkursa Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākumā “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” aktivitātē “Zivsaimniecības teritoriju un kultūras mantojuma infrastruktūras attīstībai”.

Salacgrīvā būs iespēja apgūt prasmes piekrastes airēšanā

Biedrība “Salacgrīvas ūdens sporta - atpūtas biedrība” iegādājusies un saņēmusi daļu no projektā “Piekrastes airēšana Salacgrīvā” paredzētajiem 19 laivu komplektiem bērniem un pieaugušajiem, lai popularizētu dažādus airēšanas veidus jūras piekrastē.

Liepupes baznīca tikusi pie atjaunotas fasādes

Gads tuvojas noslēgumam, vēl jānokārto dažādas formalitātes un atskaites un tad arī Liepupes baznīcas fasādes atjaunošanas darbi būs pabeigti. Pavasarī, kad būs apžuvis, atliks sakārtot zālienu ap baznīcu un tad senais Liepupes dievnams atklāsies pilnā krāšņumā. 

Nēģu kross

Oktobra otrā sestdiena Salacgrīvā jau par tradīciju kļuvusi kā nēģu slavināšanas un godā celšanas diena. Piekto gadu, lai kuplinātu pasākuma programmu, notika skrējiens “Nēģu kross”. Pateicoties labajiem laika apstākļiem un jauki iekoptajai tradīcijai, arī šogad tika pulcēts ievērojams dalībnieku skaits.

Randu pļavās izzinās piejūras pļavu vērtības un apsaimniekošanas izaicinājumus

16. oktobrī plkst. 11.00 Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) organizē bezmaksas izziņas pārgājienu dabas liegumā Randu pļavas, kurā interesenti kopā ar dabas eksperti Dainu Bojāri un ornitologu Arni Zacmani varēs piekrastē vērot caurceļotājputnus, iepazīt pļavas uzturētājas Galovejas šķirnes govis, kā arī izzināt piejūras pļavu bioloģisko daudzveidību, apsaimniekošanas metodes un izaicinājumus, saglabājot vai atjaunojot dabas vērtības. 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2023 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »