AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Ziemassvētku tirdziņš Burtnieku kvartālā, Limbažos

Ar lieliem soļiem tuvojas gada gaidītākais laiks – Ziemassvētku laiks. 15. decembrī Burtnieku kvartālā Limbažos notiks Ziemassvētku tirdziņš, kas pulcēs mājražotājus un amatniekus no dažādām Limbažu novada malām un apkārtējiem novadiem. Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus, adījumus, pašdarinātas rotaslietas, svētku našķus u.c. Tirdziņš darbību sāks no 16:00 un beigs ap 20:00.

Rūķu ceļš atgriežas!

Arī šajā gadā aicinām Limbažu pilsētas un novada iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus - ikvienu interesentu- iesaistīties kopīga Rūķu ceļa veidošanā.

Limbažu novada virtuālais Ziemassvētku dāvanu tirdziņš 2023

Tuvojas Ziemassvētku laiks, kad mēs lūkojam pēc dāvanām saviem mīļajiem. Zinot, ka Limbažu novada uzņēmēji, amatu meistari, mājražotāji, amatnieki un citi saimnieciskās darbības veicēji gatavojas un kā ik gadu ir gatavi tirgoties, aicinām piedalīties virtuālajā Limbažu novada dāvanu tirdziņā.

Izstāde ''Limbaži birģermeistara Heinriha Krūzes laikos, 1879 - 1892'' Limbažu muzejā

Limbažu muzejs ir priecīgs paziņot novadniekiem un visiem Latvijas vēstures izzinātājiem, ka esam sagatavojuši jau trešo izstādi no mūsu lielā projekta ''Limbažu laiki'' – izstādi ''Limbaži birģermeistara Heinriha Krūzes laikos, 1879 - 1892''.

Limbažu novada UZŅĒMĒJU FORUMS 2023.

8.decembrī plkst. 13:00. Limbažu novada pašvaldības zāle, Rīgas ielā 16, Limbažos notiks - Limbažu novada UZŅĒMĒJU FORUMS 2023. Foruma tēma “ILGTSPĒJA. Izaicinājumi uzņēmējdarbībā cauri laikiem.”

Latvijas valsts svētku nedēļā Limbažu muzejā notiks Valodas tematiskā darbnīca un tikšanās ar tautas mūzikas instrumentu restauratoru, meistaru un muzikantu Valteru Reiznieku.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Latvijas nemateriālā mantojuma vērtību izstādes “Saimes galds“ ietvaros, aicinām Limbažu, Limbažu novada patriotus piedalīties divos pasākumos, kas saistīti ar Limbažu apvidus nemateriālajām vērtībām – limbažnieku izrunu un tautas mūzikas instrumentu – cītaru un ermoņiku izgatavošanu un spēlēšanu.

Grāmatas ''Limbažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vēsture, 1867 - 1903'' atvēršanas svētki Vecajā ugunsdzēsēju depo

Izdevniecība ''Sava grāmata'' tikko laidusi klajā Limbažu muzeja vēsturnieka Jura Pavloviča grāmatu ''Limbažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vēsture, 1867 - 1903''. Visus, kam interesē Limbažu un brīvprātīgās ugunsdzēsības pagātne, laipni aicinām uz grāmatas atvēršanas svētkiem 2023.gada 2.novembrī plkst.16.00 Vecajā ugunsdzēsēju depo, Torņa ielā 3, Limbažos.

Limbažu konversija jeb LI’23 Fināla posms

Vidzemes plašumos slejas kāda sena Hanzas savienības pilsēta, kuras vēsture sniedzas tikpat tālu, cik mūsu galvaspilsētas. Šeit ik katrai takai ir sava leģenda. 

BALTA foto orientēšanās sprints Limbažos

BALTA Limbažu filiāle sadarbībā ar Limbažu novada tūrisma informācijas centru aicina piedalīties “BALTA foto orientēšanās sprintā Limbažos”, kas norisināsies no 26. oktobra līdz 9. novembrim.

Salacgrīvā uzlabo piekļuves vietu jūrai

Salacgrīvā pie pilsētas peldvietas top operatīvā transporta nobrauktuve uz jūru. Nobrauktuve paredzēta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas, kā arī  neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem vieglākai un ātrākai nokļūšanai pludmalē krīzes situācijā. Darbus plānots pabeigt novembra sākumā.

Salacgrīvā un Svētciemā aizvadīta "Nēģu diena 2023"

Limbažu novads ir bagāts ne tikai ar daudzveidīgām dabas vērtībām, ievērojamām personībām, bet arī tradīcijām un amatniekiem. Aizvadītajās brīvdienās, 21. oktobrī, Salacgrīvā un Svētciemā, atzīmējot “Nēģu diena 2023”, godā tika celti nēģi un nēģu ēdienu paraugdemonstrējumi, nēģu zvejas meistari aicināja ciemos uz tačiem un sarunām pie siltas zupas.

Zeķu adīšanas akcija - Sildīsim Limbažus

Limbažu novada Kultūras pārvalde aicina "Limbažiem ir 800" svētku laikā iedzīvotājus Latvijā piedalīties zeķu adīšanas akcijā, lai 2023. gada novembrī taptu izstāde "Sildīsim Limbažus". Katram zeķu pārim, uzrakstot arī stāstu par īpašu cilvēku, kuram zeķes domās adītas - dēlam, meitai, mātei, tēvam, mazbērniņam, garāmgājējam, pārdevējai, dziedātajam, dejotājam, varbūt makšķerniekam vai domes priekšsēdētājam.

Sildīsim sevi, Limbažus un savus mīļos ar kādu īpašu adījumu… ar adītu zeķu pāri…

Veidosim kopā sirds siltu izstādi savai pilsētai, paši sev un viesiem dzimšanas dienā!

Latviešu tautastērps un pilsētas tipa apģērbs - pētniecība, komplektēšana, darināšana

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina uz semināru “Latviešu tautastērps un pilsētas tipa apģērbs - pētniecība, komplektēšana, darināšana”. Seminārs notiks Limbažu kultūras namā 2023. gada 27.oktobrī plkst.10.00.

Nēģu diena Salacgrīvā un Svētciemā

21. oktobrī Salacgrīvā un Svētciemā tradicionāli tiks svinēta Nēģu diena. Tā ir diena, kad nēģu zvejnieki aicina pie sevis, lai dalītos ar savu stāstu par nēģu zveju un zvejnieku dzīvi uz taci, kā arī stāsti par to, kā no gadiem ilgi gatavinātiem egļu kokmateriāliem tiek uzbūvēts tacis.

Alojā svin svētkus kartupelim

23.septembrī Alojā svinēja svētkus vienam no Alojas atpazīstamības simboliem – KARTUPELIM! Jau krietnu laiku pirms svētku atklāšanas Rīgas ielā iekārtojās tirgotāji un svētku organizatori vēl pēdējo reizi pārskatīja savus pierakstus. Kamēr Rīgas un Kalēju ielās notika ikgadējā “Rudens gadatirgus” andele, no pulksten deviņiem, Saules laukumā, Rīgas ielā visus sagaidīja pats KARTUPELIS un sev interesantu nodarbi varēja atrast ikviens. Kāds centās nomizot kartupelim visgarāko mizu, cits izvēlējās sev tīkamāko kartupeli un balsoja par to, vēl kāds izspēlēja kādu no kartupeļu spēlēm.
Piesakies jaunumiem

© 2009-2023 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »