AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

AINAŽI

Ainaži ir pilsēta Vidzemes piekrastes ziemeļos pie Igaunijas robežas, kura izveidojusies sena lībiešu zvejniekciema vietā. Ciems bija tik vientuļš, ka lībiešu zvejnieki savā valodā tā arī to nosauca - Ainagi (Vientuļais). Vēlāk apdzīvotā vieta pārdēvēta par Ainažiem. Pirmo reizi oficiālajos dokumentos Ainaži minēti jau 1564. gadā kā kroņa īpašums.

Ainaži pazīstami ar saviem slavenajiem jūras braucējiem – Veidēm, Miķelsoniem, Jāni Asaru un Rembertu Rungaini, kuri devuši lielu ieguldījumu miesta attīstībā. Ainažu uzplaukumu sevišķi veicināja pirmā latviešu jūrskola, ko 1864. gadā ar turīgo ainažnieku atbalstu pēc Krišjāņa Valdemāra ierosmes nodibināja tālbraucējs kapteinis Kristians Dāls.

1926. gadā Ainažiem piešķīra pilsētas tiesības.

Mūsdienās Ainaži ir šarmanta piejūras mazpilsēta ar garu vēsturi, kuru caurvij jūras tuvums, jūrniecība un tās nestais spožums. 

KO APSKATĪT

ĒST UN DEGUSTĒT

TUVĀKIE PASĀKUMI

NAKTSMĪTNES

JAUNUMI

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku vēsturisko kuģu sērijā: uz tās 1878.gadā Ainažos būvēta brigantīna

Latvijas Pasts 2023.gada 27.janvārī izdod jaunu pastmarku sērijā XlX gadsimta vēsturiskie kuģi: uz tās attēlots 1878.gadā Ainažos būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 27.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt jūras pilsētā Ainažos

Ainažiem ir ar ko lepoties – kādreiz bijusi liela ostas pilsēta, Vidzemes kuģu būves centrs, kā arī, protams, jāpiemin arī tas, ka pirmā jaunā tipa jūrskola darbojās tieši šeit. Ko tad šajā jūras pilsētā apskatīt? Padomus vaicājām Ainažu tūrisma informācijas punkta (TIP) pārstāvjiem. Turpinājumā piedāvājām lielisku maršrutu kājāmgājējiem.
Piesakies jaunumiem

© 2009-2023 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »