Svētdiena, 27. novembris
Vārda dienas: Lauris, Norberts

Zaļie dzelzceļi

"Zaļie dzelzceļi" ir velo un pārgājienu maršruti pa bijušajām dzelzceļu līnijām. Tie tapuši izmantojot bijušās dzelzceļa līnijas Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju ceļu. Maršrutā tiek izmantoti arī tādi savienojošie posmi kā velomaršruts "Tour de Latest", gan arī Alūksnes-Gulbenes šaursliežu dzelzceļš "Bānītis". Maršruts pieejams gan pārgājieniem un velobraucieniem, gan izjādēm, kā arī slēpotājiem ziemas laikā.

"Zaļo dzelzceļu" tūrisma maršruts dod iespēju vietējiem iedzīvotājiem radīt un attīstīt  īpaši interesantu, vēsturisku un kultūras bagātu  tūrisma piedāvājumu. 

Projekts "Zaļie dzelzceļi" ir izveidots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmā, sadarbojoties Vidzemes Tūrisma asociācijai (VTA) ar 25 Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām.

Noderīga informācija:
- vislabākais laiks pārgājieniem un velobraucieniem ir no maija līdz septembrim;
- maršruts, kā arī tā savienojošie posmi ir marķēti;
- velonoma un serviss pieejams lielākoties pilsētās;
- maršruts ved pa gleznainām ainavām ar dažādiem dabas objektiem, upēm, iekļaujot Gaujas nacionālo parku, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, kā arī vietām ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu.

rediģēts: 22.02.2022
Lāde - Limbaži

Posmā starp Lādes staciju un Limbažiem iespējams apskatīt un iepirkties N. Bomja maiznīcā "Lielezers" un apskatīt Mucenieku tiltu.

rediģēts: 22.02.2022
Limbaži - Puikule

Posmā starp Limbažiem un Puikuli netālu no takas iespējams apskatīt Katvaru ezeru, Katvaru muižas parku, Ķipēnu muižu un zemnieku saimniecību "Priedītes", kur var samīļot un pabarot trušus, aitas, pundurkazas, īru tinkeru zirgus, kā arī redzēt dažādu krāsu govis. Pieejamas izjādes un piknika vietas.

rediģēts: 22.02.2022
Aloja - Puikule

Taka ved pa bijušo dzelzceļu no Alojas stacijas līdz Puikules stacijai, interesentiem iespējams taku turpināt tālāk uz Limbažiem.

Pa ceļam iespējams iepazīties ar biškopības saimniecību "Krogdambji", aitu audzētājiem saimniecībā "Vīksnas" un paciemoties Puikules muižā, vai izmest loku līdz Purezera takai.

rediģēts: 22.02.2022
Aloja - Īģes stacija

Taka ved pa bijušo dzelzceļu no Alojas stacijas pāri Īģes upei līdz Limbažu novada robežai ar Valmieras novadu, bijušās Īģes stacijas vietai. Interesentiem iespējams taku turpināt tālāk līdz pat Mazsalacai.

rediģēts: 22.02.2022
Ainaži - Niedrāju Pilkas purvs

Maršruta posms Ainaži -Niedrāju-Pilkas purva dabas taka ved pa bijušo Ainažu-Valmieras dzelzceļa līniju, ka siet cauri laukiem, pa zemes ceļiem, mežiem un pa īpaši izveidotiem tiltiņiem pāri upītēm. Ainažos maršruts ved pa asfaltētām ielām. Vietām maršrutā ir zemes ceļi, kas izveidoti kā maršruta savienojošie posmi. Interesentiem iespējams taku turpināt līdz pat Valmierai. Maršruts un tā savienojošie posmi ir dabā marķēti.

Maršrutā ir iespējams apskatīt un izstaigāt Ainažu Ziemeļu molu, Ainažu bākas, Ainažu vēsturiskās celtnes, apciemot Ainažu Jūrskolas muzeju. Pa ceļam - Salacas Sarkanās klintis. Maršruta posma finiša vietā iespējams izstaigāt Niedrāju-Pilkas purva dabas taku.

Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.