AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Spēkozolu pārgājiens

+1

Šī nav taka, šī nav laipa, šis ir brīvdabas pārgājiens. Koku tāpat kā cilvēku var iepazīt, tikai tiekoties un pavadot laiku kopā. Lai sajustu latviešu svētāko koku ozolu spēku, saņemtu viņu enerģiju, iedvesmu un mieru, piedāvājam doties Spēkozolu pārgājienā!

Pārgājiens ietver 8 atšķirīgusgan laukā, gan neskartā dabā upmalā un mežā augošus ozolus, kuru vecumsm ir no 150 līdz 250 gadiem, akmeņaino un līkumaino Aģes upi, Sidraba birzi, jauno trejdeviņu ozolu, Spēkozolu birzi, Gudrības akmeni, Jaunos mežozolus, kā arī divus otrā pasaules kara meža binkurus, saimnieku ģimenes slēptuvi.

Pārgājiena laikā varēsiet vērot savvaļas zvērus un putnus, kā arīuzkāpt ozola galotnē un no lādes paņemt sava Spēkozola kāpēja apliecību. Pārgājiena lielā loka garums ir 3 km, no kuriem 2 km ved pa laukiem un dabīgām pļavām, bet 1 km pa tipisku Latvijas skuju un lapu koku mežu un izcirtumu. Īsāks un vieglāks ir pārgājiena mazais loks, ka sved pa laukiem, tīrumiem, mežmalu.

Pārgājiena apskates punkti ir marķēti, taču nepieciešama arī karte, kuru atradīsiet pārgājiena sākumā pie Medņu mājām.

Iesakām vilkt pārgajiena apavus, jo šī nav ne taka, ne laipa, bet gan pārgājiens brīvā dabā.
Atrašanās vieta
Brīvdienu māja "Medņi", Vidrižu pagasts, Limbažu novads
lat: 57.378231; lon: 24636452
Pieejamība

Kontakti
Cena
apmeklējums par ziedojumiem
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

SUMMERHOME

Adrese:Kaktusu iela 6, Skulte, Limbažu novads
Tālrunis:+371 67527222

Ozolmuiža

Adrese:Ozolmuižas pils, Ozolmuiža, Brīvzemnieku pag., Limbažu nov., Latvija, LV-4063
Ozolmuižas pils celta 18.gadsimta beigās grāfam Georgam Johanam Mellinam. 1889.gadā pilij veidota piebūve - grāfa kabinets. No 1952.gada muižā atradās Ozolu lauksaimniecības skola, bet no 1993.gada Ozolmuižas pamatskola, kas slēgta 2020.gada vasarā. lasīt vairāk ››

Lauvaskalni

Adrese:Augstroze, Umurgas pag.
Tālrunis:+371 29672543, +371 27057936
Viesu nams „Lauvaskalni” atrodas neskartas dabas zonā. Lauvas kalnu (124,7 m.v.j.l) ieskauj Augstrozes Lielezers, meži un vairāki purvi, kuros aug dažādi aizsargājami augi, kā arī zilenes, mellenes, lācenes un dzērvenes. Pirts ar kamīnzāli 24 personām, baseins. Lapene ar galdu 24 personām. lasīt vairāk ››

Augstrozes Lielezera dabas taka

Gar Augstrozes Lielezeru izveidota ~ 1 km gara pastaigu taka. Tā sākotnēji no stāvlaukuma pie īpašuma "Saullēkti" ved cauri mežam līdz ezeram, kur ~ 550 metrus garā apses koka laipa izvijas gar purvaino ezera dienvidu galu, skatam paverot skaistus skatu punktus uz ezeru, kur ierīkotas arī pāris nelielas atpūtas vietas ar soliņiem.

lasīt vairāk ››

Augstrozes Lielezers

Tālrunis:+371 26142812
Licencēta makšķerēšana lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2023 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »