Svētdiena, 27. novembris
Vārda dienas: Lauris, Norberts

Brasla

Brasla (68 km, kritums 65 m, baseins 544 kv.km) sākas netālu no Limbažiem Pociema apkārtnē, starp Katvaru un Rāķa ezeriem. Līdz Juglas ietekai Brasla ir un mierīga līdzenuma upe. Augštecē tā plūst pa zemām, purvainām pļavām un tikai pie Straupes izveidojusies dziļāka leja, kurā parādās pirmie rūsganā smilšakmens atsegumi. Lejteces virzienā upes kritums palielinās, palielinās arī daudzo skatāmo iežu skaits krastos. Brasla ir ainaviski bagāta upe.

Kaut arī Braslai ir prāvs noteces baseins, vasarā ūdens upē tomēr apsīkst un tūrismam tā izmantojama tikai pēc ilgstošām lietavām un, protams, pavasarī un rudenī. Standarta braucamais gabals ir no Straupes vai Plāča līdz Siguldai (ieteka + 14km pa Gauju), taču augstā palu līmenī var sākt ievērojami augstāk, pat no Umurgas.

Sākot no Rīgas - Valmieras šosejas tilta ir upes uzpludinājums pirms Braslas HES (turpat arī Zivjaudzētava). HES atjaunots, dīķis ir ļoti liels... Aiz aizsprosta upe ir sekla un akmeņaina, toties smilšakmens atsegumi ir katrā otrā līkumā.


Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.