Zīmes ceļmalā, kas ir arī 110 velomaršruts, izveidotas, gan latviešu valodā, gan lībiešu valodā tiem objektiem, kuru nosaukuma izcelsme saistīta ar šajā lībiešu vēsturiskajā novadā dzīvojošo tautu: Aģes dižozols, Aḑā sūrtäm; Spēkozolu birzs, Joudtämšt; Aģes ezers, Aḑā jōra; Medņu dīķis; Medņu svētozols; Pērkonžuburs; Saimnieks Osvalds; Randiņozols; Medņu mežs; Medņu mežiņš; Kaniņu kalns; Kaķu bedrīšakmens; Zvejniekciema pludmale; Kārļa ozols un Pokaiņu mežs.
Spēkozola kustības dibinātājs Ivars Šmits: “Mēs ar sievu Dagniju esam aizrautīgi ceļotāji. Ejot pārgājienus Šveices Alpos, allaž esam novērtējuši turienes informatīvās, precīzās un lieliski noformētās pārgājienu norādes. Iebraucot mūsu Medņu viensētā tagad ir līdzīgi. Jaunais norāžu pudurs uzskatāmi parāda kādus objektus un cik tālu dodoties var sasniegt, tad tik jāseko pārējām Spēkozolu pārgājiena norādēm un jābauda pārgājiens.”
Ņemot vērā, ka Medņu viensēta līdz 19. gadsimta beigām bija Igates pils saimnieku Augusta Fon Pistolkorsa ģimenes muižas īpašums, sākot ar šo pavasari, sadarbībā ar mūsu kaimiņiem no Igates pils, Spēkozolu pārgājiens tiks piedāvāts arī Igates pils Dzirnavu krodziņa, kā arī pils korportīvo saliedēšanās pasākumu dalībniekiem.
Spēkozola kustība ir dibināta 2010. gadā. Tās mērķis ir godāt dabu, cienīt un kopt mūsu ozolus, baudīt to spēku un iedvesmu. Saimniekot ilgtspējīgi un nest latvisko pasaulē. Kustības darbības laikā Vidrižu pagasta Medņos ir tapis Spēkozolu pārgājiens, iestādīta trejdeviņu ozolu Spēkozolu birzs un sakopts Aģes dižozols. Kustība izglīto sabiedrību par Latviju kā Eiropas dižkoku lielvalsti, kā arī ir viens no ikgadējā konkursa Eiropas gada koks dalībniekiem un atbalstītājiem.
Pielikumā publicitātes foto, kurā redzami Laima Šmite, Ivars Šmits un Jānis Gailums.