AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
23. septembris 16:00 - 18:00

Dzejkoncerts. Dzejas ritmi. Fricis Bārda - Bārdu dzimtas muzejā "Rumbiņi"

Iesākumā bija vārds, un vārdam bija ritms… tāpat kā sirdij… 

Tā nav nejaušība, ka Katlakalna draudze šīs Dzejas dienas ir veltījusi dzejniekam Fricim Bārdam, jo viņš ir cieši saistīts ar Katlakalnu. Piecus gadus Fricis Bārda ir bijis Katlakalna draudzes skolas skolotājs, ērģelnieks baznīcā un baznīcas kora dibinātājs, par ko Katlakalna bibliotēkā glabājas novadnieku atmiņas. “Zaļajā Dieva namā ar zvaigznēm dzied mana sirds,” tā dzejnieks rakstīja par Katlakalna baznīcu. Patiesībā par dzejnieku Fricis Bārda kļuva tieši Katlakalnā, jo te 1902. gadā viņš uzrakstīja savu pirmo publicēto dzejoli “Raibais pavediens”.

Dzejkoncerts “Dvēseles ritmi. Fricis Bārda” būs tikšanās ar vienu no lielākajiem latviešu dzejas dižgariem. Tiks lasīta Friča Bārdas dzeja, vēstuļu fragmenti un laikabiedru atmiņas, kuras atlasījusi un stāstā sakārtojusi žurnāliste Anita Freiberga. Klausīsimies, domāsim, jutīsim un mēģināsim saprast, kas tad bija Fricis Bārda – dzīves mīlētājs, dzīvības vērtību apliecinātājs vai vientuļš ceļinieks? Bet skaidrs ir viens: viņš bija izcils latviešu dzejnieks, ar kura dzejas rindās ieaustajām atziņām ir uzaugušas un dzīvo daudzas paaudzes.

Dzejkoncertā skanēs Jāņa Mediņa, Arņa Miltiņa, Laumas Kazakas un Ārija Šķepasta dziesmas ar Friča Bārdas un Paulīnes Bārdas vārdiem, kuras atskaņos Katlakalna draudzes ansamblis un komponisti un dziesminieki Arnis Miltiņš (balss, ģitāra), Lauma Kazaka (balss, ģitāra) un Laine Ligere-Stengrevica (balss, ģitāra), Jānis Atslēga (alts) un Nils Īle (perkusijas).

Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

Interesentiem tiek piedāvāts autobuss no Limbažu kultūras nama pl. 15.30, pieteikties pa tel. 26329315.
P. S. Viesi tiks cienāti ar zupu :)
Titulbilde
  AtpakaļPastāsti draugiem