AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Puikules muiža

2014. gada maijā Puikules pamatskolu slēdza, un, lai ēka joprojām būtu pieejama vietējiem iedzīvotājiem un sabiedrībai, izveidoja kopienas centru ‘’Puikules muiža’’.
Puikules muiža celta neogotiskā stilā ar interesantu ķieģeļu izmantojumu un monumentālu torni. No 18. gadsimta līdz 1917. gadam tā ir fon Klotu dzimtas īpašumā. Patreizējā pils – ķieģeļu Tjūdoru neogotikas stila ēka ir celta vecās kungu mājas vietā. Pilī saglabājusies plastiskā interjeru apdare, podiņu krāsnis, jūgendstila kamīns, kolonnu zāle un durvis. Kopš 1938. gada muižā atrodas skola, bet kalpu mājā – Puikules tautas nams.

Muižas parks ir tikpat vecs cik muiža. Muižas parks ir stādīts un veidots kā augļu ainavu parks. To parāda gājēju celiņš – aplis, kas izveidots parka vidū. Gājēju celiņš tur esot atradies jau no pašiem agrākajiem laikiem. Parku sāka veidot fon Klots 18. gs. Tā ierīkošanu turpināja līdz 20. gs. sākumam. Tā platība ir 4,9 ha. Vienīgi laukums muižas priekšā tika izveidots vēlāk. Apkārt parkam ved alejas, kuru kādreizējais segums bijis bruģis. Mūsdienās šis bruģis vairs nav redzams. Parkā stādījumu pamatā ir ap 23 vietējo koku sugas, daudz liepu un ozolu, arī egles, kļavas, oši, vīksnas un gobas. Sastopami arī atsevišķi eksotiski augi. Parks vienmēr ir sakopts un tīrs.

Pēc 1. pasaules kara Puikules muižas dzīvojamā ēka piederēja linu fabrikai. Kopš 1938. gada tajā atradās pamatskolas, sākumā astoņgadīgā, vēlāk deviņgadīgā. 2. pasaules kara laikā ēkā bija ierīkots hospitālis.
  1. gada maijā Puikules pamatskolu slēdza, un, lai ēka joprojām būtu pieejama vietējiem iedzīvotājiem un sabiedrībai, izveidoja kopienas centru ‘’Puikules muiža’’.
Brīvzemnieku pagasta iedzīvotājiem kopienas centrā ir iespēja saturīgi pavadīt savu brīvo laiku, izkopt talantus, apgūt dažādas prasmes. Centrs nodrošina iedzīvotāju interešu izglītību. Ir pieejams sporta inventārs, datortehnika.
Atrašanās vieta
Puikules muiža, Puikule, Brīvzemnieku pag.
lat: 57.688402; lon: 24.882593
Pieejamība

Kontakti
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

Purezera dabas taka

Taka atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Ejot pa taku, paveras gleznaini purva ezera skati un augstā purva ainava. Apmeklējot dabas taku, ir iespējams atpūsties, iepazīt purva floru un faunu. Dabas takā ir izveidotas atpūtas vietas ar galdiem, soliem un ugunskura vietām. Ezera pretējos galos ir divas peldošas platformas. Takas sākumā "Riekstu trases" malā stāvlaukums un atpūtas vieta. lasīt vairāk ››

Malkas krāsnī cepta pica Alojā

Adrese: Rīgas iela 5, Aloja
Tālrunis:+371 20009546
Iespēja pasūtīt picas un burgerus, tie tiek cepti un piegādāti pēc pasūtījuma. lasīt vairāk ››

Dzejnieka Ausekļa krūšutēls

Adrese:Ausekļa iela 1, Aloja
Pie Alojas Ausekļa vidusskolas atrodas tēlnieces Martas Langes, Auseklim veltītais, veidotais piemineklis, uzstādīts 1973. gadā. lasīt vairāk ››

Alojas novadpētniecības centrs

Adrese:Ausekļa iela 1, Aloja
Tālrunis:+371 29355172
Iespēja iepazīties ar Alojas un tās apkārtnes vēsturi, aplūkot ekspozīcijas, kas veltītas novadniekiem. Alojas muzejs dibināts 2001. gada 1. janvārī. lasīt vairāk ››

Viesnīca "Mieriņš"

Adrese:Kalēju iela 7, Aloja
Tālrunis:+371 26159180
Viesnīcā pieejami trīs divvietīgi labiekārtoti numuriņi un trīs četrvietīgās istabiņas ar kopīgo dušu un tualeti. Visas istabas ir aprīkotas ar TV un atpūtas zonu. lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »