AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

AINAŽI

Ainaži, kas izvietoti gleznainā Baltijas jūras krastā, ir kā laika liecība, kas liecina par tikpat bagātu un aizraujošu vēsturi kā jūras vējš. Sākotnēji lībiešu zvejnieki, kas savulaik klīduši pa vientuļajām ainavām, šo ciematu iesaukuši par "Ainagi", kas  viņu valodā nozīmē "vientuļš". Vēlāk tas atdzima kā Ainaži, un šis vārds atbalsojās Latvijas vēstures annālēs.

Ainaži, kas 1564. gadā dokumentos tika oficiāli reģistrēti kā kroņa īpašums, savu likteni saistīja ar jūras plūdiem un straumēm. Ciema mantojumā neizdzēšamu iespaidu atstājis tādu slavenu jūrnieku kā Veides, Miķelsonu, Jāņa Asara un Remberta Rungaiņa devums, kuri kuģoja pa jūru un vadīja Ainažus uzplaukuma virzienā.

Ainažu stāsta izšķirošā nodaļa aizsākās 1864. gadā, kad kapteinis Kristians Dāls, pieredzējis jūrnieks, nodibināja pirmo Latvijas jūrskolu. Šī skola, ko atbalstīja turīgie Ainažu iedzīvotāji un par kuru iestājās vizionārs Krišjānis Valdemārs, kļuva par pilsētas attīstības stūrakmeni, veicinot zināšanas un prasmes kuģošanas mākslā.

Atzinīgi novērtējot Ainažu jūrniecības prasmes un dinamisko kopienu, 1926. gadā Ainažiem tika piešķirtas pilsētas tiesības, kas iezīmēja nozīmīgu pagrieziena punktu to vēsturē. Šodien Ainaži ir burvīga piejūras pilsētiņa, kuras ielās dzirdama aizgājušo jūrnieku čukstus un jūras ritmisko šalkoņu atbalsis. Jūras skolas mantojums ir saglabājies, veidojot zināšanu un mantojuma gobelēnu, kas pastiprina pilsētas unikālo raksturu.

Klīstot pa Ainažu ieliņām, jūs atradīsiet vietu, kur vēsture mijas ar tagadni, kur jūras apskāviens veido pilsētas identitāti un, kur starojošais jūrniecības gars izgaismo ceļu uz priekšu. Ainaži aicina jūs iepazīt savu jūrniecības mantojumu, ieelpot sāļo gaisu un kļūt par daļu no stāsta, kas gadsimtiem ilgi risinājies gar burvīgo Baltijas jūras piekrasti.

KO APSKATĪT

ĒST UN DEGUSTĒT

TUVĀKIE PASĀKUMI

NAKTSMĪTNES

JAUNUMI

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku vēsturisko kuģu sērijā: uz tās 1878.gadā Ainažos būvēta brigantīna

Latvijas Pasts 2023.gada 27.janvārī izdod jaunu pastmarku sērijā XlX gadsimta vēsturiskie kuģi: uz tās attēlots 1878.gadā Ainažos būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 27.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Brīvdienu maršruts: ko apskatīt jūras pilsētā Ainažos

Ainažiem ir ar ko lepoties – kādreiz bijusi liela ostas pilsēta, Vidzemes kuģu būves centrs, kā arī, protams, jāpiemin arī tas, ka pirmā jaunā tipa jūrskola darbojās tieši šeit. Ko tad šajā jūras pilsētā apskatīt? Padomus vaicājām Ainažu tūrisma informācijas punkta (TIP) pārstāvjiem. Turpinājumā piedāvājām lielisku maršrutu kājāmgājējiem.
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »