AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
4. oktobris, 2023.

Alojā svin svētkus kartupelim

23.septembrī Alojā svinēja svētkus vienam no Alojas atpazīstamības simboliem – KARTUPELIM! Jau krietnu laiku pirms svētku atklāšanas Rīgas ielā iekārtojās tirgotāji un svētku organizatori vēl pēdējo reizi pārskatīja savus pierakstus. Kamēr Rīgas un Kalēju ielās notika ikgadējā “Rudens gadatirgus” andele, no pulksten deviņiem, Saules laukumā, Rīgas ielā visus sagaidīja pats KARTUPELIS un sev interesantu nodarbi varēja atrast ikviens. Kāds centās nomizot kartupelim visgarāko mizu, cits izvēlējās sev tīkamāko kartupeli un balsoja par to, vēl kāds izspēlēja kādu no kartupeļu spēlēm.
Tieši desmitos Alojas kultūras nama vadītāja Ineta Laizāne un KARTUPELIS kopā ar pašvaldības vadītāju atklāja Alojas kartupeļu svētkus un tūlīt pat devās uz kartupeļu talku, lai raktu un novērtētu 1.maijā izveidotās permakultūras kartupeļu dobes ražu. Racēju un vērtētāju lomā iejutās pašvaldības vadītājs Dagnis Struabergs un Alojas apvienības vadītājs Rihards Būda.

Jauku dāvanu pilsētai sarūpējis uzņēmējs Gatis Zariņš un Alojas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi, jo laukumā pie bibliotēkas tika atklāts izgaismots zīmējumu stends – grāmata. Aloja top krāšņāka!

Saules laukumā notika bērnu koncerts, kartupeļu un dzejoļu lasīšana, dižāko un interesantāko dārzeņu izstāde - konkurss, 1.aprīļa podiņkartupeļu ražas svēršana, talcinieku tērpu konkurss- skate, radošas un izzinošas darbnīcas par un ar kartupeļiem, spēles “Kartupelis” čempionāts, sportiskās “Kartupeļu spēles”, kartupeļu ēdienu gatavošana un baudīšana, ģimeņu sacensības īpaši veiklajiem “Karstais kartupelis” un citas aktivitātes.

Svētki noslēgsies ar uzvarētāju apbalvošanu un grupas “JUMIS” (Uģis Roze, vokāls, Lauma Matule, vokāls, kokle, stabules, Einārs Jaunbrālis, vokāls, taustiņi, akordeons) koncertu.

Savukārt Ungurpils uzņēmējdarbības atbalsta centrā – bibliotēkā SALA 23.septembra sestdienā un vēl līdz 31.oktobrimskatāma izstāde, kur viss ar un par kartupeļiem. Mākslinieces Ivetas Kreišmanes pasteļa zīmējumos ieraudzītais aicina sarunai ar dažkārt necilo augu – kartupeli. Izstādes tematiku piesaista arī izmantotās tehnikas – pastelis un lietais papīrs. Izstāde veido interaktīvu vidi, kas aicina pašu skatītāju iesaistīties sarunā - uzzināt, ieraudzīt, izgatavot, uzzīmēt un sadzirdēt. Te var uzzināt par vēsturiskajām liecībām kartupeļu audzēšanas kultūrā, te var veikt eksperimentus ar cieti, zīmēt redzamo, meklēt vārdu virknes, ierunāt stāstus un sagatavot sev dāvanu, ko mums dod kartupelis.

Gaidām izstādē!

Svētku atbalstītāji: SIA Aloja Starkelsen, SIA Tēraudiņi, Limbažu novada pašvaldības aģentūra LAUTA, Ungurpils bibliotēka ‘’SALA”, Alojas Novadpētniecības centrs, iedzīvotāji.

Paldies par kopā būšanu un, lai garšo kartupeļi!
Titulbilde
  TakaisinKerro ystävillesi