AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
10. oktobris, 2022.

Randu pļavās izzinās piejūras pļavu vērtības un apsaimniekošanas izaicinājumus

16. oktobrī plkst. 11.00 Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) organizē bezmaksas izziņas pārgājienu dabas liegumā Randu pļavas, kurā interesenti kopā ar dabas eksperti Dainu Bojāri un ornitologu Arni Zacmani varēs piekrastē vērot caurceļotājputnus, iepazīt pļavas uzturētājas Galovejas šķirnes govis, kā arī izzināt piejūras pļavu bioloģisko daudzveidību, apsaimniekošanas metodes un izaicinājumus, saglabājot vai atjaunojot dabas vērtības. 

“Šogad Randu pļavās 30 ha platībā atsākās pļavas apsaimniekošana. Blīvas niedru audzes bija pārņēmušas visu piekrasti, samazinot dzīves telpu daudzām putnu un augu sugām. Atjaunojot pļavu, ieguvēji ir visi – augi, putni un cilvēki, jo pļavā atgriežas ziedi, ligzdo un barojas putni un mums ir ainaviska vieta nesteidzīgai pastaigai un dabas vērošanai. Aicinu visus viesoties šajās pļavās, kur no maija līdz novembrim lielākie apsaimniekošanas palīgi ir Galovejas šķirnes govis,” atklāj pārgājiena organizatore, pārvaldes projekta “Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošana” vadītāja Inga Hoņavko.  

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, pārgājienam jāpiesakās laikus, zvanot pa tālruni 27878099. Plkst. 11.00 no stāvlaukuma sāksies trīs stundu pārgājiens kopā ar zālāju ekspertu un ornitologu pa pļavām līdz putnu vērošanas tornim un atpakaļ.

Aicinām ģērbties laika apstākļiem piemērotā apģērbā un vilkt gumijas zābakus, ņemt līdzi binokļus, ūdeni un uzkodas, ja nepieciešams.

Pārgājiens tiek īstenots ar projekta Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošanas jeb “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” (Nr.5.4.3.0/20/I/001) atbalstu. Projekta kopējais budžets plānots ~3,5 miljonu EUR apmērā, 85 % no tā finansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. Projekta īstenošanas laiks: no 2021. līdz 2023. gadam.

Autors: Dabas aizsardzības pārvalde

Titulbilde
  TakaisinKerro ystävillesi