Pirmdiena, 25. oktobris
Vārda dienas: Beāte, Beatrise

Limbažu Vecais rātsnams un sienu gleznojumi

Pasteļtoņos gleznoti kuģi, klintis, cilvēki, nami, ainavas: motīvi it kā no pasakām, it kā no flāmu glezniecības… Tāda aizplīvurota pasaule dveš no minētā nama mansarda stāva sienu gleznojumiem. Tādus savulaik pasūtījis kāds Braunšveigs, par kuru zināms visai maz, toties pateicoties namatēva gaumes izjūtai, nu viņa vārds tiek bieži še daudzināts. Mūsdienās šie sienu gleznojumi atzīti par valsts nozīmes mākslas pieminekli. 
Darba laiks:
Pēc iepriekšējas pieteikšanās
Adrese:Burtnieku iela 4, Limbaži
GPS: lat: 57.51509898531308; lon: 24.713563495516997
Tālrunis:+371 26351433, +371 28622379
Internetā:www.facebook.com/limbazumuzejs; E-pasts: limbazu_muzejs@limbazi.lv

Turīga Limbažu pilsoņa nams gadsimtiem ilgi slēpa unikālus sienu gleznojumus.

Ekskursiju pa veco Rātsnamu un stāstu par to, kā tika atjaunots ēkas interjers un kas glabājās senajā seifā, var uzzināt piesakot ekskursiju Limbažu muzejā.

Sienu gleznojumu 2 zālēs savu prasmi  rādījuši vairāki meistari - atšķiras rokraksti un paņēmieni.  Nama interjeram atbilst arī galdniecības izstrādājumi - durvju vērtnēm veidotie kokgriezumi liecina par piederību rokoko laikmetam.Iespaidīgais lieltirgotāja Braunšveiga nams ir pirmā divstāvu mūra ēka pilsētā, kas celta pēc postošā 1747. gada ugunsgrēka. 

Pasteļtoņos gleznoti kuģi, klintis, cilvēki, nami, ainavas: motīvi it kā no pasakām, it kā no flāmu glezniecības… Tāda aizplīvurota pasaule dveš no minētā nama mansarda stāva sienu gleznojumiem. Tādus savulaik pasūtījis kāds Braunšveigs, par kuru zināms visai maz, toties pateicoties namatēva gaumes izjūtai, nu viņa vārds tiek bieži še daudzināts.
  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.