Pils senie mūri ir liecinieki laikam, kad pilsēta bija Hanzas savienības dalībniece. No pils vārtu torņa, kurā saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem, paveras skats uz Limbažu vecpilsētas sarkanīgajiem jumtiem. apkārtnes ainava daļēji ļauj nojaust, ka pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Tā savulaik bijusi Rīgas arhibīskapa rezidence.
Piedāvā:piknika vieta, gida pakalpojumi
Darba laiks:
Darba laiks no 01.10.2020. O.-S. 10:00-17:00;
P, Sv – SLĒGTS
Citā laikā, ar iepriekšēju pieteikšanos!
Hanzas laiki Viduslaikos, mērot un ierādot Limbažos apbūves laukumus un ielas, to centru mēģināja iezīmēt kā ideālo apli. Šāds radiālais ielu plānojums ir saglabājies līdz mūsdienām. 14.gs. pilsētu apjoza ar mūri un atstāja trīs vārtu vietas, pa kurām iekļūt pilsētā. Senais mūris nav saglabājies, bet ir zināmas vārtu vietas. Interesanti, ka baznīca un pils atradās ārpus šī mūra. Vēsture skolā var garlaikot, bet reālās vestures liecības - pievelk un ieinteresē. Limbažu pilsdrupu apkārtne ir tieši tāda: te notiek dažādi brīvdabas pasākumi - izrādes, koncerti, nodarbības. Lielākais ikgadējais pasākums ir Hanzas svētki.
Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.