Piektdiena, 7. oktobris
Vārda dienas: Daumants, Druvvaldis

Limbažos baroka mūzikas koncerts- "Mūzas pieskāriens"

31. jūlijs 17:00
31.jūlijā plkst.17:00 Burtnieku kvartālā Limbažos baroka mūzikas koncerts- "Mūzas pieskāriens". Programmas autori vēlas aicināt savus klausītājus izbaudīt, gūt iedvesmu, mieru un harmoniju klausoties baroka laika skaņražu muzikālos sacerējumus, kas mijiedarbosies gan ar dejā radīto kustību plastiku, gan ar dzejā izteikto mīlas liriku.

Koncerta norise Limbažos dod iespēju iepazīstināt un sniegt kultūras un estētisko baudījumu Programmā izskanēs:  Arcangelo Corelli, Johann Sebastian Bach,  Isabella Leonarda, Nicola Matteis, Heinrich Ignaz Franz Biber  un Jean – Baptiste Barrierè muzikālie sacerējumi. Tās būs solo un Trio sonātes vijolei, čellam ar basso continuo. Brīnišķīgo sonāšu buķeti koncerta programmā papildināsim ar solo skaņdarbiem vijolei un čellam.

Mūziķi ir ieguvuši izglītību J.V. Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildinot savas zināšanas un atskaņošanas prasmes citās Eiropas Mūzikas augstskolās, kā arī meistarklasēs Latvijā un ārpus Latvijas. Mūziķi ar dažādām senās mūzikas programmām un dažādos muzikālos sastāvos regulāri sniedz koncertus gan Latvijas koncertzālēs, muižās un baznīcās, gan koncertos ārpus Latvijas robežām.

Programmas atskaņošanā piedalīsies baroka vijolniece Sanita Zariņa, baroka čelliste Danuta Ločmele un ērģelniece Beata Geka pie instrumenta pozitīva. Šajā koncerta programmā pieaicināta viena no nedaudzām baroka dejas izpildītājām Latvijā - Stella Lazda, kas iejutīsies apburošajā Mūzas tēlā. Balstoties uz rūpīgi pētītu un praktizētu baroka dejas horeogrāfiju, Stella Lazda pati veidos konkrēti šai senās mūzikas programmai veidotas dejas improvizācijas, ar baroka dejas kustību elementiem. Lielisko mūzikas un dejas mijiedarbi papildinās Valmieras teātra aktiera Ivo Martinsona rūpīgi izvēlētā mīlas lirikas dzeja. Tieši šādā sastāvā mākslinieki ir satikušies, lai radītu mūzikas dzejas un dejas sintēzi.

Programma veidota 1. daļā, aptuveni 60 minūtes.

Koncertprogrammu papildina baroka laika deja un dzejas lasījums. Sanita Zariņa /baroka vijole/, Danuta Ločmele /baroka čells/, Beata Geka /pozitīvs/, Stella Lazda /baroka deja un baroka dejas improvizācija/, Ivo Martinsons /dzeja/.

Biļetes cena: EUR 5. Pasākuma biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Limbažu novada tūrisma informācijas centrā, tālr. informācijai 28359057.

Koncertu organizē Limbažu novada pašvaldības aģentūra „LAUTA”. Projektu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds un Limbažu novada pašvaldība

  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.